Анатаза титаниум диоксид
Професионален продуцент
Совршено

производ

Дознајте за титаниум диоксид.

Гледај Повеќе

за нас

Кевеи: Водечки пат во производството на титаниум диоксид.

за_фабрика

што правиме

Рударска компанија Panzhihua Kewei, водечки производител и продавач на рутил и анатаза титаниум диоксид.Со сопствена процесна технологија, најсовремена опрема за производство и посветеност на квалитетот на производите и заштита на животната средина, Kewei стана еден од лидерите во индустријата во производството на титаниум диоксид на сулфурна киселина.

Kewei е водечка сила во производството и продажбата на рутил и анатаза титаниум диоксид.Посветени на квалитетот на производите, технолошкиот напредок и заштитата на животната средина, се стремиме да ги надминеме индустриските стандарди и да ги задоволиме променливите потреби на нашите клиенти.

Гледај Повеќе
Истражување

За прашања за нашите производи или ценовник, ве молиме оставете ни ја вашата е-пошта и ќе стапиме во контакт во рок од 24 часа.

Прашај сега
 • Квалитет

  Квалитет

  Заложбата за квалитет на Кевеи

 • Еколошки

  Еколошки

  Заштита на животната средина како јадро

 • Научен

  Научен

  Научен напредок и истражување

икона

Апликација

Поради одличните својства на титаниум диоксидот, индустријата за облоги во голема мера се потпира на него.

 • Искуство во индустријата 10+

  Искуство во индустријата

 • Прими чест 25+

  Прими чест

 • Целосен проект 99+

  Целосен проект

 • Партнер за соработка 76+

  Партнер за соработка

Вести

Иновацијата е во сржта на Kewei.

4 подобри начини да се идентификува вистинскиот и лажниот титаниум диоксид

4 подобри начини да се идентификува вистинскиот и лажниот титаниум диоксид

Најлесно е да се спореди чувството, лажниот титаниум диоксид е полизгав,...

Разновидноста на Tio2 Rutile Powder: Сеопфатен водич

Титаниум диоксид рутил во прав, исто така познат како tio2 рутил во прав, е разноврсна и разновидна супстанција која има широк спектар на апликации во различни и...
Гледај Повеќе

Придобивките од употребата на титаниум диоксид во правењето сапун

Титаниум диоксидот е популарна состојка на која се потпираат многу производители на сапуни кога станува збор за правење убав и ефикасен сапун.Овој природен рудар ...
Гледај Повеќе